2023 m. gegužės 17 d. – gegužės 31 d. vyko tęstinis partnerystės projektas „Draugaujame, žaidžiame ir kalbame“ su lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo grupės ir Medelyno progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniais.

Projekto tikslas – organizuoti veiklas, skatinančias ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus bendrauti ir bendradarbiauti, plėtoti žinias, atskleisti savo gebėjimus ir įgūdžius, patirti ugdymo(si) džiaugsmą ir sėkmę.

Įstaigų logopedės Daiva ir Gražina, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rita organizavo integruotų veiklų rytmetį „Labas, mokykla!“

Žaisdami, bendraudami, veikdami drauge su kitais ar vieni, vaikai stiprino kvėpavimo įgūdžius, mankštino pirštukus, ugdėsi ir tobulino fonologinio suvokimo gebėjimus ir įgūdžius, plėtojo ir tikslino žodyną.

Vaikams reikėjo labai pasistengti atliekant užduotėles su šiaudeliais: atpažinti, surasti ir surinkti raidelių debesėlius, papuošti savo portretą įvairių spalvų bei ilgio plaukais. Smagu buvo treniruoti pirštukus kartu su logopede Gražina masažuojant draugo nugarėlę, o su logopede Daiva atliekant šokio judesius pagal linksmą muziką. Padedant aštuntos klasės mergaitėms vaikai lengvai įveikė žaidimą „Skiemenų traukinukas“. Įdomu buvo nustatyti pirmą ir paskutinį žodžio garsą atliekant interaktyvias užduotis, susieti garsą su jį žyminčia raide rašant pirštukais raideles manuose. Labai daug teigiamų emocijų vaikai patyrė žaisdami interaktyvią vaizdų viktoriną: ugdytiniai ne tik spėjo ir įvardijo mokyklines priemones, bet ir atspėtą priemonę gavo dovanų.

Žaismingos projekto veiklos skatino ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų kalbinį aktyvumą, pastabumą, kūrybiškumą, sudarė galimybę patirti bendravimo džiaugsmą, sėkmės jausmą.

 

Informaciją parengė logopedė Gražina Musteikienė