2024 m. gegužės 22 d. – gegužės 31 d. vyko tęstinis partnerystės projektas „Draugaujame, žaidžiame ir kalbame“ su lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo grupės ir Medelyno progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniais.

Įstaigų logopedės Gražina ir Daiva, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa organizavo integruotų veiklų rytmetį „Labas, mokykla!“. Žaisdami, bendraudami, veikdami drauge su kitais ar vieni, vaikai stiprino kalbinio kvėpavimo įgūdžius, mankštino pirštukus, ugdėsi ir tobulino fonologinio suvokimo gebėjimus ir įgūdžius, plėtojo ir tikslino žodyną apie vabzdžius ir vabalus.

Vaikai rankų pirštais imitavo eilėraštį „Saulės linkėjimai“, o saulės spinduliai pažadino bitės personažą, kurį vaikai apibūdino, galėjo įminti mįsles, sugalvoti vardą. Bitė pateikė įvairių užduočių: šiaudeliais pievoje rasti ir surinkti jos draugus – vabzdžius, juos plukdyti vandenyje „Vabaliukų lenktynės“. Smagu buvo žaisti „Vabalų abėcėlę“, nustatyti vabzdžių pavadinimų pirmąjį garsą ir jį susieti su raide, o raides užrašyti piršteliu manų kruopose, pamatuoti vabalų pavadinimų ilgį plojant ir trepsint. Pagal dainelę „Laivelis plaukia“ bitė pakvietė draugus atlikti šokio judesius, vaikai įtvirtino kairės-dešinės, auštai-žemai sąvokas. Vaikų pagaminti vabzdžiai ir vabalai buvo įspūdingi, žaismingi!

Projekto veiklos skatino vaikų  kalbinį aktyvumą, kūrybiškumą, sudarė galimybę patirti bendravimo džiaugsmą, sėkmės jausmą.

 

Informaciją parengė logopedė Gražina Musteikienė