Rugsėjo 7 diena buvo saulėta ir gaivi. Šiaulių lopšelio-darželio gr. „Ąžuoliukas“ vaikai pasidabino projekto Šviečiamosios gyvulininkystės programos „Gyvulininkystė ir aš“ organizatorių dovanotomis kuprinėlėmis ir išsiruošė į išvyką. Kelionė erdviu autobusu į Šiaulių rajone, Bertužiuose esantį mini ūkį „Raiba plunksna“ buvo patogi. Vaikus pasitiko instruktoriai, kurie išdalino kibirėlius su vaišėmis gyvuliams. Pirmieji pasitiko smagūs ožiukai, vėliau avytės, baltos ir raibos vištytės, antys ir kiti ūkio gyventojai. Vaikai klausėsi pasakojimų, apžiūrėjo ir maitino naminius gyvulius. Nuo skleidžiamų garsų net galva gali susisukti: mekenimai, giedojimai, cypsėjimai, sparnų šnaresys…  Mažąsias šinšilas, žiurkėnus ir triušiukus vaikai galėjo paglostyti, palaikyti rankose. Iš tolo stebėjo egzotinius elnius, danielius. Išvykoje vaišinosi ir malšino troškulį iš dovanotų gertuvių.

Į darželį vaikai grįžo pilni gražiausių įspūdžių. Visi džiūgavo, nes pasak jų „tai buvo laimingiausia diena“! Esame dėkingi už dovanas! Ūkio šeimininkams už svetingumą!

Auklėtoja J. Grigalaitienė, logopedė G. Musteikienė