Grupės „Ąžuoliukai“ ugdytiniai gruodžio pirmąją savaitę plėtojo  projekto (pagal įgyvendinamą Šviečiamąją gyvulininkystės programą „Gyvulininkystė ir aš“) baigiamąsias veiklas.

Vaikai susipažinę su naminių gyvulių ir paukščių išvaizda, juos aplikavo ir piešė ant vienkartinių lėkštelių, gaminosi pasakos „Jaučio trobelė“ veikėjus, sekė improvizuotą pasaką apie naminius gyvulius, paukščius, kurie gyveno jaukioje trobelėje ir miško žvėris, kurių būstus nupūsdavo „vėjas“, ištirpdydavo „lietus“, o maisto atsargos užšaldavo lede.

Įvairių veiklų metu vaikai pažino tikro ir dirbtinio sniego, ledo savybes. Sniegą gaminosi iš bulvių krakmolo ir putų, sodos, druskos ir aliejaus, o tirpdė vandeniu bei actu ir stebėjo, aptarinėjo vykstančias reakcijas. Tirpdė lede užšaldytus grūdus, šiaudus, obuolius pildami vandenį, pūsdami šiltą orą, ar tiesiog šildydami delnuose. Pūtė į snaiges pro šiaudelius, „kėlė sniego pūgas“ pūsdami fenu, mėgino snaiges pakelti ir išlaikyti įtraukdami orą. Akvarele liejo gyvulių atvaizdus ant sniego.

Nuoširdžiai dėkojame, Šviečiamosios gyvulininkystės programos „Gyvulininkystė ir aš“ organizatoriams už galimybę jungtis, dalyvauti ir gilinti žinias apie gyvulininkystės šakas Lietuvoje. Šis projektas paskatino kūrybingai, bet tikslingai pasirinkti temas, jas plėtoti ir dalintis su kolegomis.