Šiaulių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Medelyno progimnazijos tęstinis partnerystės projektas „Draugaujame, žaidžiame, kalbame“

 Jau kelerius metus lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ir Medelyno progimnazijos priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja tęstiniame partnerystės projekte „Draugaujame, žaidžiame, kalbame“. Įstaigų logopedės Daiva ir Gražina organizavo integruotų veiklų rytmetį „Vasaros garsai ir spalvos“. Vaikai prisiminė vasarai būdingus reiškinius, linksmai atliko audiovizualiniams ryšiams formuoti judrias veiklas, išradingai mankštino pirštelius, deklamuodami M. Vainilaičio eilėraštį „Saldiniai obuoliukai“ ir imituodami rankų pirštų judesiais. Iškvėpimo fazei ilginti organizavo žaismingas lenktynes „Kas greičiau nupūs plunksnelę?“, šiaudeliais rinko ir rūšiavo plunksnas pagal spalvas. Daugiausiai džiaugsmo vaikai patyrė žaisdami interaktyvius žaidimus: „Kokio žodžio skiemuo?“, „Rasti porą“, „Vaizdų viktorina“. Sumaniai integruoti STEAM ugdymo metodai į projekto veiklas: vaikai įvairiais būdais tirpdė ledą ir iš lede rastų raidžių dėliojo žodžius, stebėjo, kaip kinta žodžiai, kai praleidžiamas vienas ar kitas garsas, skiemuo. Mažieji dalyviai kūrybiškai margino ir puošė drugelius medžių, krūmų, gėlių, žolių žiedais ir lapais. Rytmetį užbaigė vaikų darbelių paroda „Margaspalviai drugeliai“.

Logopedė Gražina Musteikienė