Vaistažolių arbatas gerti sveika ir skanu

Vaistažolės – tai gydomųjų savybių turintys augalai. Jau nuo senų laikų jie naudojami žmogaus sveikatai. Paskutiniu metu ne tik žolelių žinovai kalba apie vaistažolių naudą, bet ir medikai pripažįsta, kad augalinės priemonės yra veiksmingos ligų profilaktikai.
2020 m. sausio mėnesį „Eglutės“, „Berželio“ ir „Ąžuoliuko“ grupėse vyko sveikatingumo valandėlė „Vaistažolių arbatas gerti sveika ir skanu“, kurios metu visuomenės sveikatos specialistė Aurelija papasakojo apie vaistažolių naudą sveikatai. Taip pat vaikai turėjo galimybę iš arčiau pamatyti mėtų lapelius, pauostyti, kaip kvepia čiobrelių, liepžiedžių žiedeliai ir kt. Vaikai sužinojo kokią arbatą rinktis peršalus ar sergant gripu, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės ar žarnyno negalavimus, o kuri ramina nervų sistemą, mažina jaudulį, stiprina kraują.
Vėliau vaikai žaidė žaidimus, kūrė savo ženkliukus su augalų iliustracijomis ir degustavo vaistažolių arbatas, jas pagardindami medumi. Kartu veikloje dalyvavo ir jau vaikų numylėtas Zuikis Sveikuolis.

Visuomenės sveikatos specialistė Aurelija Mickutė